Answer:
x=91/36
Step-by-step explanation:
Answer:The cost to ship one ounce is $0.48 per ounce
Step-by-step explanation:
The total weight of the package that Julia shipped is 9.5 ounces. Julia pays $4.56 to ship a package that weighs 9.5 ounces. The cost to ship one ounce would be
4.56/9.5 = $0.48 per ounce
Answer:
-10x² - 7x + 7
Step-by-step explanation:
Subtract:
- -5x² - 8x - 1 - (5x² - x - 8)
- -5x² - 5x² - 8x + x - 1 + 8
- -10x² - 7x + 7
Remember: subtracting a negative number is adding that number
-Chetan K
Answer: 3
Step-by-step explanation: your welcome even if im wrong
Answer:
its an exponent
Step-by-step explanation: