1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tatiyna
3 years ago
15

Which values from the given replacement set make up the solution set of the inequality?

Mathematics
1 answer:
Volgvan3 years ago
4 0

Answer:

B: 8,9,10

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Identify an acute angle and give its measure.
melamori03 [73]

Answer:

k&F 20 degrees

Step-by-step explanation:

hope it helps

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can anyone plz help me? with this math question?
asambeis [7]

Answer:

it May be SAS postulate

4 0
2 years ago
What is the constant of proportionality in the equation?<br>y=5x<br>0<br>1<br>4 or <br>5
Ann [662]

Answer:

hope it helps...

Step-by-step explanation:

The value of the constant of proportionality is k=5k=5

Step-by-step explanation:

we know that

A relationship between two variables, x, and y, represent a proportional variation if it can be expressed in the form y/x=ky/x=k or y=kxy=kx

The value of the constant k is equal to the value of the slope

In this problem we have

y=5xy=5x ------> is a linear direct variation

The slope is m=5m=5

therefore

The value of the constant of proportionality is k=5k=5

4 0
3 years ago
May someone please help?
Ronch [10]
(-7,3) here is the answer, easy one
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A jar of peanut butter and a jar of jam cost $10.20 in total. the jar of peanut butter costs $10.00 more than the jar of jam. ho
Olegator [25]
Well this is pretty simple. So the first thought is that the peanut butter would be 10$ and the jam would be 0.20$, however, the peanut butter would not be 10$ more. Instead, subtract the 10$ from the total, which gives you 0.20$, and then divide that by two. Now you have 0.10$ for each, along with another 10$ for the peanut butter. The peanut butter would be $10.10, and the jam would be 0.10$ (that's pretty cheap!).
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Write a money problem you can solve using sharing, joining, or separating
    13·2 answers
  • Determine the relationship between the two triangles and whether or not they can be proven to be congruent. The two triangles ar
    7·1 answer
  • What's the sum of 6 feet 10 inches and 8 feet 9 inches? A. 13 ft. 19 in. B. 15 ft. 7 in. C. 15 ft. 19 in. D. 14 ft. 7 in. Mark f
    11·2 answers
  • Problem ID: PRABDU8Y<br> Find the value of the variable.<br> 7(m +5) = 21<br> engage
    6·1 answer
  • What is the measure of angle q°?<br><br> 150°<br><br> 540°<br><br> 95°<br><br> 100°
    13·1 answer
  • 1 . Josie is taking a family vacation and she had to do a last minute grocery shop for the trip. She needs to buy graham cracker
    8·1 answer
  • Have you ever seen 2 pretty best friends?
    7·2 answers
  • Which of the following expresses the possible number of positive real solutions for
    12·1 answer
  • PLEASE HELP ⁉️ POR FAVOR SOMEONE IM DESPERATE tHIS IS DUE IN THE mORiNG!
    6·1 answer
  • PLEASE ANSWER THIS ITS URGENT
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!