Answer:
x < 41/230
Step-by-step explanation:
5x x 46 < 41
230x < 41
D is correct because it is a tenth and it becomes a hundredth
Answer:
$0.25
Step-by-step explanation:
Divide the cost by the amount.

Therefore, the cost of each chocolate bar is $0.25.