Answer:
$1.80 per pound
Step-by-step explanation:
divide the cost by the number of pounds of strawberries to get your answer
Answer:
93
Step-by-step explanation:
5*90 = 450
82+94+89+92 = 357
so
450-357 = 93
hope this helped :)
Answer: 44
EC is basically EF times 2
Answer:
20x= 2
Step-by-step explanation:
2( 10x = 1)
2x10x=20x
2x1=2
20x=2
if im not mistaken