1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Paha777 [63]
3 years ago
7

The coordinates of the vertices of a polygon are shown on the grid below​

Mathematics
1 answer:
AnnZ [28]3 years ago
5 0
Uhm Where is the grid?
You might be interested in
Lilli jogs 12 mile in 110 hour What is Lilli's rate in miles per hour?
Verizon [17]
The problem requires us to find the rate or speed of Lilli in miles per hour. Therefore, we just have to divide the given data.

12/110 = 0.10909.... Therefore, Lilli's speed or rate is 0.11 mi/hr.
5 0
3 years ago
Samira needs 22 quarts of lemonade to fill a dispenser. She plans to buy 7 jugs of lemonade. Each jug contains 3.3 quarts. Is th
GarryVolchara [31]

Answer:

i just took the test the answer is yes i did not know that

Step-by-step explanation:

it is responsible

<h2>rip  </h2><h3>plz make brainlyest</h3><h3 />
7 0
3 years ago
NEED HELP ASAP
qwelly [4]

In this question it is given that

Carla earns $8.43 per hour. It means that her hourly rate is $8.43 .

And we have to find her overtime pay at time-and-a-half.

First we have to understand what time and a half means .

Time and a half means 1.5 times of the normal rate. And to find the overtime pay, we have to multiply 1.5 and normal hourly rate. That is

=1.5*8.43 = $12.65

Therefore correct option is a .

4 0
3 years ago
Tia and her 5 friends are going to the ice skating ring. Each person pays $5 for admission and $5 for food. Write a numerical ex
dedylja [7]
The expression would be (5*6)+(5*6)=x
or you could shorten it and do (10*6)=x
8 0
3 years ago
In a café, I order a cup of tea and a piece of cake and it costs £1.10. The next time I order 2 cups of tea and one piece of cak
defon

Answer:

£0.50

Step-by-step explanation:

t = one cup of tea

c = one piece of cake

t + c = £1.10

2t + c = £1.70

the cost increases by £0.60 (£1.70 - £1.10) when you order one more cup of tea which means that one cup of tea costs £0.60

substitute £0.60 into t + c = £1.10

£0.60 + c = £1.10

rearrange to get c = £1.10 - £0.60 = £0.50

so one piece of cake costs £0.50

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Determine the volume of one rectangiular prism v(x)=54x^3+264x^2-738x+420 ?
    8·1 answer
  • Can anyone help me please?
    7·1 answer
  • What’s 2(a+b) if a=2 and b=3
    12·2 answers
  • Which list of elements is arranged in order of increasing atomic number?
    7·1 answer
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs ​$51.54. What is the unit price of the pairs of gloves ​?
    14·2 answers
  • Set A contains 35 elements and set B contains 22 elements. If there are 40 elements in (A ∪ B) then how many elements are in (A
    15·1 answer
  • 13. What is the measure of ZQPU?<br> T<br> P<br> 70°<br> S<br> R
    7·1 answer
  • 4 tons of sawdust cost $3,120.00. What is the price per pound?
    15·1 answer
  • Which equation has a solution of r = 1/3
    10·2 answers
  • Find the inverse for each relation:
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!