1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
serg [7]
3 years ago
7

I need help ASAP!!!!

Mathematics
2 answers:
Anna [14]3 years ago
5 0
Not sure i can help with thise since it’s in a graph try asking ur teacher for help maybe?
weeeeeb [17]3 years ago
3 0

Answer:

9 + 6 = 15

Hopes this helps

UwU

You might be interested in
The equation 2(m-8)+3=17 has more than one solution method. Give at least two different "first steps" to solve this equation.
Troyanec [42]
1. you could distribute the 2 which would give you 2m - 16 + 3 = 17
2. You could add the 2 and 3 together and the problem would be 5(m - 8) = 17
4 0
3 years ago
Maria is saving money so she can go to a professional football game. Maria has $25. She saves $5 a week.
slava [35]
Just dot upward every week because she saves $5 till you hit $70 in 9 more weeks.!!
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help on number one
Harman [31]
180=90+50+x
180=140+x
x=180-140=40

X=40
7 0
3 years ago
Some students were surveyed to determine if they prefer soccer or baseball. The results are shown in the two-way table below. Ba
Arada [10]
60% add then divide them 

3 0
3 years ago
Se vende2 usb en 60 soles cada uno. En una se ganó el 20% y en la otra se perdió el 20% ¿Se ganó o se perdió en total y cuánto?
aniked [119]
Voy a responder en el mismo idioma en que está la pregunta.

1) Venta con ganancia

Precio de venta 60 soles.

Ganancia = 20% del costo => costo + 0,20 * costo =  precio

=> costo (1 + 0,20) = precio = 60 soles

=> costo (1,20) = 60 soles => costo = 60 soles / 1,20 = 50 soles

2) Venta con pérdida del 20%

Pérdida = 20% del costo

=> costo - precio = 20% * costo => costo - 0,20*costo = precio

=> costo ( 1 - 0,20) = 60 soles => costo * 0,80 = 60 soles

=> costo = 60 soles / 0,80 = 75 soles

3) Costo total = 50 soles + 75 soles = 125 soles

4) Ganancia total = valor total de venta - costo total

Ganancia total = 2 * 60 soles + 125 soles = 120 soles - 125 soles = - 5 soles.

El signo negativo significa que al final se perdió 5 soles en la operación.
8 0
3 years ago
Other questions:
  • What is x if you put (x-37)+(x-42)
    13·2 answers
  • In each of the following problems, choose the price per unit per oz. in blanks a. and b, and then select the best buy.
    13·2 answers
  • How to find the median of 2-2-3-4-4-5-7-7
    6·2 answers
  • How long is this line segment?<br>​
    14·1 answer
  • Which is the final line of her partial product and the correct answer? A. 0 . 4 × 2 = 0 . 8 ; 9.6 B. 0 . 4 × 0 . 2 = 0 . 08 ; 8.
    7·1 answer
  • What is 4,783 divided by 205,669???
    5·2 answers
  • Helpppppp plzzzzzzzzzzzzzzzz
    8·2 answers
  • Find the area of the figure
    8·2 answers
  • 2.
    15·1 answer
  • how do i tell if an angel is comolentery, supplmentsry, or neither? I was not at school the day they showed me this? ​
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!