1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kruka [31]
3 years ago
11

What is the quotient of the following division problem? 328 ÷ 172 = ?

Mathematics
1 answer:
mojhsa [17]3 years ago
3 0

Answer:

C

Step-by-step explanation:

328÷172 how many times can 328 go into 172 so u have to multiply 172 by 2 if it goes over then put on top of the one and then subtract 328 by 172 and u got ur answer and remaining

You might be interested in
I need help please!!!
solniwko [45]

Answer:

I dont know what you mean wdym...

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
What is the decimal equivalent for 1 5/27
grandymaker [24]

Answer: 1.18519

Step-by-step explanation:

1 5/27 = 32/27

= approximate value = 1.18519

5 0
3 years ago
15 counters in the whole set. How many are there in 2/3 of the set?
muminat
Look at this video: https://www.khanacademy.org/math/cc-fifth-grade-math/cc-5th-fractions-topic/cc-5th-multiplying-fraction-whole-number-product



3 0
4 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP!!!<br> Fill in the blanks problem<br> (please view both attachments)
WINSTONCH [101]

angle 5 = angle 1 = Corresponding Angles Postulate

angle 6 + angle 5 = 180 =  linear pair postulate

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A regular bar is 5 ounces and costs $1.25 A gigantic bar is 2 pounds and costs $6.98.
kolbaska11 [484]

Answer:

An experiment is done to see the health effect of large amounts of aspirin on rats. ... 2. Apples sell for 43 cents a pound. How much do 3.2 pounds of apples cost? ... A solid gold nugget is 23.5 ounces. How much is it worth? 23.5 oz x. $500 lez ... 5. A chocolate bar weighs 4.00 ounces.

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • What statement makes the open sentence 3x + 20 = 5x + 6 true? x = 2 x = 4 x = 7 x = 13
    8·1 answer
  • Find the measure of the requested angle.
    6·1 answer
  • John and his friends are going out for pizza for lunch. They split one pizza and 3 drinks. The pizza cost $12.00. They spent a t
    6·1 answer
  • I have to match each expression to its equivalent form. Please help me out
    9·1 answer
  • Rick spent $22.50 to purchase 9 toy robots. What is the unit rate for each toy robot purchased?
    5·1 answer
  • Solve the system. If there is more than one solution, write the general solution. x + y - 2z = 9 3x + y + 2z = 15 x - 5y + 22z =
    6·1 answer
  • A personal trainer designs exercise plans based on a combination of strength-training and aerobic exercise. A beginner plan has
    7·2 answers
  • The sum of two numbers is -17 and their difference is 41 what are the two numbers?
    10·1 answer
  • What is the type of this polynomial 9x^4y^9
    10·1 answer
  • Can someone please help?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!