1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AVprozaik [17]
3 years ago
10

Monte owns a bakery. He has four employees, who each earn a different hourly wage.

Mathematics
1 answer:
vladimir1956 [14]3 years ago
7 0
I believe it is B because it makes the most sense
You might be interested in
Rachel's learning to play the violin Monday through Friday she practices 45 minutes on each day on Saturday and Sundays he broug
I am Lyosha [343]

Rachel spends 6 hours 45 minutes a week trying to learn to play the violin.

Step-by-step explanation:

Step 1; Rachel learns for 45 minutes a day from Monday through Friday and in the weekend she learns to play the violin for one and a half hours. So she learns for the following periods of time

Monday - 45 minutes

Tuesday - 45 minutes

Wednesday - 45 minutes

Thursday - 45 minutes

Friday - 45 minutes

Saturday - 90 minutes (60 × 1.5 hours)

Sunday - 90 minutes (60 × 1.5 hours)

Step 2; To determine how much time she practices in a week we just add the individual times she plays on each day.

Total time practices in a week = 45 + 45 + 45 + 45 + 45 + 90 + 90 = 405 minutes = 6 hours 45 minutes.

           

5 0
2 years ago
HELPPP ME PLEASE ITS DUE TODAY!!!!
sammy [17]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

it should be point 2 on the number line since the distance between x and 0 is about twice as much as the distance between 0 & 1 this means that x is approximately -2

so,

-2 + 4= 2

4 0
2 years ago
What would the answer be ?
weeeeeb [17]
154
Subtract $1060 from $5680 to get $4620 > divide $4620 by $30 to get 154 > 154 students can attend
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Why do I have to go to school after the 16 I thought that’s when we don’t goats?
Y_Kistochka [10]
Because school is lame
6 0
3 years ago
Oranges sell 8 for $1.84. Find the unit rate.
sweet-ann [11.9K]

Step-by-step explanation:

oranges sell 8 for 1.84$

so,

1 unit orange =\tt{\dfrac{1.84}{8}=0.23\$ } ⠀

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Which graph shows a rate of change of 1/2<br> between -4 and 0 on the x-axis?
    5·2 answers
  • What value of k makes the equation true? 12 (–17) = –17 + k
    15·1 answer
  • “The length of a rectangle if the length is twice the size of the width increased by one” ?
    8·1 answer
  • What is an equation in standard form of an ellipse centered at the origin with vertex (-6,0) and co-vertex (0,4)?
    7·2 answers
  • A rocket is launched 85 miles per hour what is the measurement in feet per second
    6·1 answer
  • Shaded area is 40 pi cm squared. Find r
    14·2 answers
  • PLEASE HELP ITS DUE IN ONE HOUR AHH!!! The length of a rectangle is 5 inches shorter than three times the width. The perimeter i
    10·1 answer
  • In the year 2006, a person bought a new car for $18000. For each consecutive year after that, the value of the car depreciated b
    5·1 answer
  • What could be the dimensions of a triangle with an area of 12in square?
    8·1 answer
  • Write the point-slope form AND slope-intercept form equations for the line that passes through the points (2, -4) and (3, -7)
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!