1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
stira [4]
3 years ago
14

I think the answer is 47.73 not sure tho

Mathematics
1 answer:
777dan777 [17]3 years ago
8 0
I’m getting $47.82. So yes, there is enough money. The change would be $2.18.
You might be interested in
Please helpppppppp<br><br> If you don’t know it don’t answer please
vladimir2022 [97]

Answer:

x=36

y=72

Step-by-step explanation:

I didnt do this type of problem in a while but Im pretty sure its correct

6 0
2 years ago
There are 5 red marbles and 7 blue marbles in a bag What is the ratio of blue marbles to red marbles?
mash [69]
Correct Answer would be: 5/7
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Edmond went to the doctor for a check up. When he got home he told his mother that he weighs 1,360 ounces and is 62 inches tall.
Viktor [21]
Please provide the reference sheet.
8 0
3 years ago
A 12-sided sold has faces numbered 1 to 12. The table shows the results of rolling the solid 200
Alik [6]

Answer:

4/25 maybe?

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Last month 4,861 books were checked out from the Library.this month 3,278 books were checked out.how many more books were checke
ludmilkaskok [199]

Answer:

1,583

Step-by-step explanation:

4,861 - 3278 = 1,583. All you have to do is subtract each amount of books from both months.

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Find the simple interest paid to the nearest cent for each loan amount, interest rate, and time.
    15·1 answer
  • What is the answer please
    10·1 answer
  • Lia, Phil, and Cam collect a total of 200.30 dollars for a holiday fundraiser. Phil collects 12.80 dollars more than Lia. Cam co
    12·1 answer
  • A pack of 12 sodas cost $5.04. what is the unit rate in dollars per soda
    8·1 answer
  • Part 2: Pack It Up! 1.
    12·1 answer
  • A bag contains 9 red marbles, 8 green marbles and 12 blue marbles.
    9·1 answer
  • Scarlet has $85 to spend at the pet store. She is definitely buying a catfish for $12, a rainbow fish for $13, and a betta fish
    7·2 answers
  • Is a horizontal line a linear function
    10·1 answer
  • 8. Coffee Country City Council has decided to build a new road to connect Main Street
    6·2 answers
  • What's an equation that equals 3 with 18 intergers
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!