Answer:
176 ounces (C)
Step-by-step explanation:
if you divide 48 by 3 it will give you 16 and there are 11 pints so u wanna multiply 16 and 11 to 176 ounces..
also i got it right on edge :P
The answer is C
The equation has x = 8/10
To get X by itself you need to divide both sides by 8, so the equation should become X = 10/8
Answer:
522.60, hope that helps! (UwU)=/
Step-by-step explanation:
pencils: $4.10 * 6 ===> $24.60
pens: $6.50 * 12 ===> $78
notebook paper: $105 * 4 ===> $420
pencils + pens + notebook paper = total cost
24.60 + 78 + 420 = 522.60
4x+26
Step-by-step explanation:
to buy fencing, you need to find the perimeter of the pen. The perimeter is found by adding all sides together.
So, 13+13+2x+2x=4x+26
Answer:
answer is D
Step-by-step explanation: