Answer:
So Jennys Jean store charges the higher rate.
Step-by-step explanation:
Jeanys Jean store
Cost/pair = 20/1 = $20 per pair
Jeans warehouse
Cost/pairs = 36/2 = $18 per pair
So Jennys Jean store charges the higher rate.
Answer:
$200
Step-by-step explanation:
First, find the unit rate:
12/3= 4
Then multiply:
4*50= 200
Hope this helps!