1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leviafan [203]
3 years ago
10

I NEED HELP no need for explanation (I jus need letter answers

Mathematics
1 answer:
9966 [12]3 years ago
8 0

Answer:

10

Step-by-step explanation:

You might be interested in
MODULE 1
Andre45 [30]
A. Yes B. Yes C. No.
4 0
3 years ago
Donna bought 5 bags of dog treats for $10.90. What is the cost per bag of dog treats? A. $0.46 B. $2.73 C. $15.90 D. $2.18
Juliette [100K]

Answer: $2.18

Step-by-step explanation:

 You are trying to solve for the cost of one bag or unit cost. Take

  the amount of money spent and divide it by the number of bags

  purchased.

  10.90 ÷ 5 = 2.18

6 0
2 years ago
A retiree invests $5,000 in savings plan that pays 4% per year. What will the account balance be at the end of the first year ?
Ira Lisetskai [31]
$5000 + 4% = $5000.04
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A square has an area of 121 in^2 what is the length of the sides
Gelneren [198K]

Answer:

11in

Step-by-step explanation:

\sqrt[]{121} =11 Then you add the units.

6 0
3 years ago
Please please help no links!!
dedylja [7]

Answer:

<h2>9.8</h2>

Step-by-step explanation:

Brainliest please!

8 0
3 years ago
Other questions:
  • In preparation for the Senior Prom, 8 seniors got together and decided to travel in style and rent a limousine. They investigate
    5·1 answer
  • Write an equation of a line that goes.through point (0,1) and has.a.slope of 0
    13·1 answer
  • bobby pays a $25 membership free to join YMCA gym. This gym allows members to attend any exercise class for only $4. The linear
    14·1 answer
  • HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    7·2 answers
  • Shelby's Ice Cream Shop sold 8 sundaes with nuts and 4 sundaes without nuts. What is the ratio of the number of sundaes with nut
    7·1 answer
  • Tony Stark had 484 Iron Man suits. He wanted to divide them into groups of 22. How many groups of Iron Man suits were there?
    8·1 answer
  • Michael and Daniel are on a team together. Michael scores 5 points on his turn, but Daniel loses 5 points on his turn.
    13·2 answers
  • What data type (string, integer, float) you would expect the terminal to return?
    12·1 answer
  • Correctly write 36.2 x 103 in scientific notation.
    12·1 answer
  • Work out m and c for the line:<br> 2x + 3y +1=0 <br><br>m=<br>c =​
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!