Answer: i’m not sure if it’s just simplifying or factoring. but for simplifying it equals. 1/8 or .125
Explanation: calculator
Answer:
293 packs is the maximum the store can sell.
Step-by-step explanation:
Determine the number of packs that can be made with 4 pairs of socks.
(1173 pairs)/(4 pairs/pack) = 293.25 packs
We can't sell 0.25 pack (1 pair of socks), so drop that fraction to yield 293 full packs. Donate the spare pair, so to speak, to the local IRS agent.
Answer:
100
Step-by-step explanation:
both the percentage and the money have the same number, and there's always 100% so it'd be 100 before the tip
First you find the unit rate. (Divide 2.76 by 18)
You will find out that each ounce costs $0.15
Then divide 2.07 by 0.15.
The answer is 13.8 ounces.
I’m not sure but I’m commenting Bc I really need an answer I’m so sorry