Answer:
89
Step-by-step explanation:
85+92+95+81+92=445 and since there are 5 numbers you're going to divide by 5 so 445/5 which is 89
Answer:
<h3>40.77 is ur answer </h3>
Step-by-step explanation:
<h3>plz mark as brainliast</h3>
A=$20.20/10gal=$2.02 per gal
B=$26.04/12gal=$2.17 per gal
C=$28.14/14gal=$2.01 per gal
D=$30.45/15gal=$2.03 per gal
So C is the cheapest per gallon.
Answer:
Definition. A shape that only has two dimensions (such as width and height) and no thickness. Squares, Circles, Triangles, Hexagon, Rhombus etc are two dimensional objects. Also known as "2D".