1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kodGreya [7K]
3 years ago
13

Please I need help with these questions

Mathematics
2 answers:
fiasKO [112]3 years ago
7 0

Answer:

4

Step-by-step explanation:

gavmur [86]3 years ago
4 0
It is 4.............4.............4
You might be interested in
Simplify the following expression. 2^2 • 2^3
sesenic [268]

Answer:

4 × 6

Step-by-step explanation:

2^2= 4 or 2 × 2= 4

2^3= 6 or 2 × 2 × 2= 6

So, 4 × 6

8 0
3 years ago
What is the measure of angle x in the figure shown?
gulaghasi [49]

Answer:

57

Step-by-step explanation:

180-123=57

that line the angle is on is a straight line and a straight line is 180 degrees

3 0
3 years ago
What is linear and non-linear?
bagirrra123 [75]

Answer:

<em>The word 'linear' means something having to do with a line.On a Cartesian Plane, a linear function is a function where the graph is a straight line. The line can go in any direction, but it's always a straight line. A non-linear function has a shape that is not a straight line.</em>

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Tell me all the linking verbs
Firlakuza [10]

Answer:

Linking Verbs

am

was were

being

taste

sound

become

remain stay

is are

been be

feel smell look appear seem grow

3 0
3 years ago
9. Kara is making copies of articles she needs to for her research paper. The local library charges $0.17 per page, and she has
Dominik [7]
9.35$ Because if you Think in ur brain and you multiply by Benjamin Franklin Then If you do
0.17x 55=9.35$ Cuz Multiply
8 0
3 years ago
Other questions:
  • 2v^6+28v^3+98 what’s the answer this this ?
    6·1 answer
  • Robin purchased 3 1/2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?
    12·2 answers
  • What is the domain and range of y=-1/4(x)
    11·1 answer
  • John predicts the basketball team will score 68 points. If the basketball team
    13·1 answer
  • Vince borrows $900 to buy a couch. He will pay off the loan by paying 1.5% simple interest for 2 years. Vince incorrectly calcul
    8·1 answer
  • Pls help me:) <br> A-(4•7)^-4<br> B-1/28^2<br> C-7^-2/4^2<br> D-(4•7)^4
    12·1 answer
  • A bakery sells trays of cookies. Each tray contains at
    7·1 answer
  • Hannah weighed 7.2 pounds at birth. Her weight was recorded at each of her infant doctor visits. The records from her appointmen
    11·1 answer
  • Naomi's car exponentially depreciates at a rate of 8% per
    15·1 answer
  • Every day in gym class, the fourth graders warm up and play a game. Today, the class warmed up for 8 minutes. Then, they played
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!