Answer:
Step-by-step explanation:
22.75/6 boxes is $3.79 per box
30/8 boxes is $3.75 a box
38/10 boxes is $3.80 a box
68/18=3.70 a box if you combine the last two.
So no, the 6 boxes at $3.79 a box is not a better buy.
No
The answer is k=61-26
Step-by-step explanation: This is because if you were to subtract 61 from 26 you will get 35. If you take 35 and add it to 26 you will get 61.
1
135 is your answer......