1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vika [28.1K]
3 years ago
5

Brianna wants to save the $250 she earned by babysitting over the summer. She's trying to decide which

Mathematics
1 answer:
Nookie1986 [14]3 years ago
8 0

Answer:

Total cost = Cost per month × 12 months per year × Number of years

= $21 × 12 × 8

= $2,016

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Another math problem, i really, really need help with this one -4x^2-3+4+3-5y^2+3y^2-5y^2
VLD [36.1K]

Answer:

-4x*2 - 7y*2 + 4

Step-by-step explanation:

simplify by adding/subtracting the like terms

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the distance between point A and B , to the nearest tenth ?
kondaur [170]
I can’t see where they are
6 0
3 years ago
Find the area of shaded part .​
Firlakuza [10]

Answer:

Area of big rectangle= 5m× 3m

                                   = 15m²

Area of small rectangle=1m× 1m

                                       =1m²

Area of shaded part= Area of big rectangle- Area of a small rectangle

                                 = 15m²-1m²

                                  = 14m²

Step-by-step explanation: Hope it helps

5 0
3 years ago
A utility (such as a power company) which controls all services in a designated area is called a
mario62 [17]
These are the choices I found on the internet:
<span>A) trust.
B) cartel.
C) natural monopoly.
D) devised oligopoly.

The best answer would be letter C - natural monopoly. </span>This is a situation where one firm can supply a market's entire demand (because of a unique raw material, technology, or other factors) for a good or service at a value lower than two or more firms.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Calcular s, si la figura es un prisma a=15m2, b=20m2
julia-pushkina [17]
Celculate the figures by using the numbers,with letters
6 0
3 years ago
Other questions:
  • What is place value of 2 in 72,389
    7·2 answers
  • Use the Distributive Property to simplify. s 5 a solution to 2t - 1 = 11?
    12·1 answer
  • Find (f+g)(x) if f(x)=3x+5 and g(x)=-2x^2-5x+3,
    12·1 answer
  • Yunika downloaded three applications for $2.99 each to her cell phone. The remaining applications that Yunika purchased cost $1.
    6·2 answers
  • The Federal form 1040 EZ is for the taxpayer with many deductions.
    15·2 answers
  • Melanie answered 18 of
    15·2 answers
  • A store sells 6 T-shirts for $59.34. What is the unit cost per T-shirt?
    9·2 answers
  • Pls answer my question​
    14·1 answer
  • If there are 36 fish, how many fish represent 2/3 of the fish ?
    6·2 answers
  • Write the equation of the line of best fit using the slope-intercept formula y=mx+b. Show all your work, including the points us
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!