Answer:
A. 6.25
B. Nine tasks
Step-by-step explanation:
Answer:
x-values
independent variable
Step-by-step explanation:
x (the independent variable) is the domain
y (the dependent variable) is the range
Answer:
What?
Step-by-step explanation:
1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute
4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.
With
, we have

Since
, we can further write this as
