1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
GenaCL600 [577]
3 years ago
8

Help please it’s a unit test

Mathematics
1 answer:
MrRa [10]3 years ago
4 0
I think the answer is x= -4
You might be interested in
I mean this. when write 1.
yawa3891 [41]
If the question is 7 x 200+50+6 it equals 1792
4 0
2 years ago
Can anyone plz help me? with this math question?
asambeis [7]

Answer:

it May be SAS postulate

4 0
2 years ago
What is the middle of 1 and 6
devlian [24]

Answer:

The middle between two numbers is the average of those numbers. So we add those two numbers together and divide by two. And the answer is (1 + 6) / 2 = 3.5

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me
Morgarella [4.7K]
The total cost would be $4,050. Hope this helps!
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the unit rate for meters per second if a car travels 238 meters in 17 seconds?
madreJ [45]
I assume a unit rate is simply ms^-1 or whatever.

In order to determine m/s one must make the "per whatever" part equal to 1. In this case it is seconds, so we must make seconds equal to 1.

If in 17 seconds it travels 238 metres, that means in 1 second it travels 238/17m=14m

Therefore the unit rate (speed) of the car is 14m/s or 14ms^-1
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A graph titled Monthly Sales and Advertising Costs has Advertising Costs (1,000 dollars) on the x-axis and sales (1,000 dollars)
    15·2 answers
  • Dr. Iske Larkin stated that she had done some work on nutrition in Manatees. One of the questions that she was interested in was
    11·1 answer
  • 60% of what number is 24
    7·2 answers
  • the cost of a parking permit consists of a one time administration fee plus a monthly fee. a permit purchased for 12 months cost
    5·2 answers
  • Helpppppppppppp plzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
    9·1 answer
  • List 4 rational numbers between -2 and -1
    9·2 answers
  • Using the information given, write an equation in slope-intercept form.
    12·2 answers
  • Please do number 4 !!! Giving Brainlist
    8·2 answers
  • 3/4^2 + 1^2 = x2<br><br> solve for x with work shown! pls help!
    12·2 answers
  • Finding the Area to ABC (plotted below). All of the examples I’ve seen only discuss points and coordinates when I’m working on a
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!