Answer:
I think she used 180 tablespoons of butter this month.
Step-by-step explanation:
Answer: $2.18
Step-by-step explanation:
You are trying to solve for the cost of one bag or unit cost. Take
the amount of money spent and divide it by the number of bags
purchased.
10.90 ÷ 5 = 2.18
Answer:
12558
Step-by-step explanation:
times all of them
Answer:
(−3b4)2
−12
b−9
=
−3
4
b8
b9
=
−3
4b
Step-by-step explanation: