1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Maurinko [17]
3 years ago
15

What is a formula for the nth term of the given sequence? 19,23,27...

Mathematics
1 answer:
marin [14]3 years ago
7 0
+4 next terms are 33,37,41,44,47,50 and so on.....
You might be interested in
Find the quotient 7.980 divided by 0.19
Advocard [28]
The answer 7980 divided by .19 =/is 42.  
5 0
3 years ago
Raquel is going on a vacation. She is trying to figure out how much money to bring along. She plans to spend $120 on hotels, $45
algol [13]

Answer:

$320

Step-by-step explanation:

she needs to take 320 dollars with her for the trip because she needs about 290 dollars for her expenses then she wants 30 dollars left over so she needs to take about 3320 dollars and none of that includes any tax.

hope this helps :)

3 0
3 years ago
Someone please help me
Hoochie [10]
I think it might be point be but I’m not sure if it’s correct I’m sorry if it’s wrong
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the surface area of the pyramid.
Sphinxa [80]

SA= a+1/2(p)(h)

SA= 18+1/2( 18)(5.2)

SA= 18+46.8

SA=64.8

4 0
3 years ago
Kyle went to soccer lessons. He was charged $23.75 for one session. He gave the instructor a 15% tip. How much did Kyle
saul85 [17]

Answer:

$3.563

Step-by-step explanation:

First, I multipled 23.75 times the 15% tip, which you would get 356.250. Then, divide that by 100 to get 3.563. I hope this helps :)

5 0
2 years ago
Other questions:
  • When a ferry boat is on open water, it travels at a constant speed. A ferry boat traveled 4 miles in 10 minutes. Complete the eq
    7·2 answers
  • Thirteen is what percent of 15?
    14·2 answers
  • EASY I NEED HELP<br><br> MATH QUESTION
    5·1 answer
  • A recipe that makes 6 servings calls for 1 1/5 cups of juice.
    9·1 answer
  • What is one way you can calculate 0.25 times 0.044 as a decimal?
    9·1 answer
  • Which of the following is equivalent to the expression?
    13·2 answers
  • Find the equation of the line passing through the points (2, -1) and (-6, -5)
    8·1 answer
  • What is 4+2(5)+(-3)=
    5·2 answers
  • A grocery store sells a bag of 6 oranges for $4.38. What is the unit cost?
    7·2 answers
  • A counselor at a large high school wants to estimate the mean amount of sleep μ that students got the previous night. She select
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!