1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dezoksy [38]
2 years ago
6

What is a -210 Divided by 14the answer is -15​

Mathematics
1 answer:
Sati [7]2 years ago
7 0

Answer:

-15?

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please helppp
Gre4nikov [31]

Answer:

6

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Evaluate the expression.<br><br> (1.5)2(1.5)<br> −2⋅(1.5)4
aleksklad [387]
Is this (1.5)2(1.5) / -2(1.5)4?  or is it (1.5)2(1.5) - 2(1.5)4?

First option:
4.5/-12 = -0.375

Second option
4.5-12 = -7.5
8 0
3 years ago
8 less than one third of x is y.
Andre45 [30]
1/3x - 8 = y <== ur equation

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which table represents y as a function of x
iren2701 [21]

Answer:

where are the tables i need a photo?

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
HELP QUICK!!!!!!!!!!
Mama L [17]

Answer:

Option is right

Step-by-step explanation:

Given that bella want to know what the students at her school think of her show. which is the BEST group to survey to find this information

For getting accurate results she must select a random sample without bias

For this option a will not serve since she selects only students she recognizes.

Option B may not be right, as during show on the face they may not give correct opinion

C is right as a random sample is taken

D is wrong as the first 30 students may not be at random.

So option C is right

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Peggy had 4 times as many quarters as nickels. She had $2.10 in all. How many nickes and how many qurters did she have ?
    15·1 answer
  • you worked on a school project every day for 5 days each day you worked for 3 hours in the morning and 4 hours in the afternoon
    7·1 answer
  • Help pleasee!!!!!!!!!!
    7·1 answer
  • A circle has a circumference of 7850 units. What is the radius?
    7·1 answer
  • What is the unit price of a can of cat food if 3 cans cost $2.41? How much does one can cost? round to the nearest cent, only to
    5·1 answer
  • What the answer and how did you get it
    10·1 answer
  • The newborn baby, Jake, needs some supplies. Jake's mom gave you this list of things he needs. You and your friend have agreed t
    5·1 answer
  • On a coordinate plane, 2 lines intersect at (0, 5). What is the solution of the system of equations? ( , )
    12·2 answers
  • A simple off bacteria is debating according to the half life model. If the simple begins with 800 bacteria, and after 18 minutes
    8·1 answer
  • Given : AB = BC and BC = CD, AB = 3x - 1 and CD = 2x + 3 Prove: BC = 11 plz help me
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!