I don’t know how to solve those type of problems sorry
Answer:
0
Step-by-step explanation:
product is another word for +
decreased is another word for -
____________________________
(7 + 8) - x
so
(7+8) - 15
15 - 15
= 0
In 1 hour you'll have 4 cells so multiply that by 3 and you will have 12 cells in 3 hours
Jayce sold 28 bc $210/84 bars = $2.50 per bar. $70/2.50 = 28 bars