1 answer:
Answer:
The unit cost is 6
Step-by-step explanation:
Notice how the first point lands on (2,12) and how a "unit cost" is per one unit. So, if you divide 12 by 2, you would get a unit cost of 6.
You might be interested in
Answer:
4a + 3b
Step-by-step explanation:
3a + a + 5b - 2b
3a + s = 4a
5b - 2b = 3b
<em><u>4a + 3b</u></em>
The answer is 58 pretty sure
Answer:
<h2>look at the photo...........................</h2>
Answer:
b is the correct answer. I'm 95% positive
Step-by-step explanation: