1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Semmy [17]
3 years ago
6

POINTS!!! Does anyone do FLVS? If so, can you please help me with 06.02 Factory Workers (History) I really need help :(

Mathematics
1 answer:
viva [34]3 years ago
8 0

Answer:

.................................

You might be interested in
ulia spends $3.25 on gas for her lawn mower. She earns $14.00 mowing her neighbor's yard. What is Julia's profit?
ipn [44]
$14.00
- _3.25_
   $10.75
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Completely factor 7x^2 - 4x - 3
kondor19780726 [428]

Answer:

(7x+3) (x-1)

hope this helps!!:)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Amber has some state quarters in her pocket. She collects the following data by randomly pulling one quarter recordings the stat
ch4aika [34]
To do this problem, we need one more piece of information. He need to know the percent of the quarters that are from New York.

If you had that number, just multiply it by 300.

For example, if 10% of the coins were from New York, just multiply by 0.1.
0.1 x 300 = 30
4 0
4 years ago
What is the inverse of the function f(x)= x +3
pshichka [43]
Hello,

if f(x)=y=x+3

x=y+3==>y=x-3

f^(-1) (x)=x-3 is the inverse function of f(x).
5 0
3 years ago
Graph the circle x2+y2-10x-10y+25=0
ExtremeBDS [4]

Answer:

x2+y2-10x-10y+25=0

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Johnson middle school had 240 students last year. This year. There are 192 students. Find the percent of change. State whether t
    12·1 answer
  • Andres wants to share 1/2 of his birthday cake with his friends. If he has 8 friends, how much of the cake will each friend reci
    14·2 answers
  • HELP HELP!!!! YOU WILL GET BRAINLIEST!! PLEASE!!!
    5·1 answer
  • What is the probability of rolling a 1 with a number cube that has the numbers 1, 2, 3, 4, 5, and 6 and tossing heads with a coi
    13·2 answers
  • One package of blackberries costs $3. How many packages of blackberries can you buy for $15?
    8·1 answer
  • Help with functions?
    10·1 answer
  • Please helppppppppppppp
    12·1 answer
  • OMG plz help me. IDK how to do thisI need help asap
    15·1 answer
  • A pack of 12 sodas cost $5.04. what is the unit rate in dollars per soda
    8·1 answer
  • Hurry ASAP!!!!!! I really need help the first person to answer gets marked as brainliest
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!