Answer:
the answer is 34.
Step-by-step explanation:
Answer:
The answer is b.
Step-by-step explanation:
Eduardo sold 1 white chocolate chip and 3 oatmeal.
15 + (18 x 3) = 69
Heidi sold 2 white chocolate chip and 1 oatmeal.
(15 x 2) + 18 = 48
The first box is -7 and the other one is just 7
A=$2.49/15oz≈$0.166/oz (17 cents per ounce to nearest cent)
B=$3.32/20oz=$0.166/oz (same as above)
So A=B, they both has the same price per ounce.
Answer:
D.
Step-by-step explanation: