1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marianna [84]
3 years ago
11

Jaeden is shopping for shoes. The available styles are Jordan (J), Adidas (A), and under armor (U), Make an organized list to sh

ow all possible outcomes if he buys two new shoes randomly
Mathematics
1 answer:
anzhelika [568]3 years ago
5 0

Answer:

J, A

J, U

A, U

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Expand the expression 4(y+z)
Ilia_Sergeevich [38]

Answer: 4y+4z

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
What coins has the same value as 25 pennies
vekshin1
20 p + 5p 
10 p + 10p + 5p 
10p + 10p + 1p + 1p + 1p +1p +1p
20p + 1p + 1p + 1p + 1p + 1p 
2p + 2p + 2p + 2p + 2p + 2p +2p +2p + 2p + 2p + 2p + 2p + 1p
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
What is 144.8 divided by 4
vredina [299]

Answer:

36.2

Step-by-step explanation:

144.8/4 = 36.2

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many cubes are in the base of the model? A. 3 B. 4 C.7 D. 2​
mylen [45]

Answer:

B.4

Step-by-step explanation:

the base is the bottom and on the bottom are what looks to be 4 bases

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
You spend ​$75 on a meal including tax and want to leave a tip that is​ 20% of the ​$75. What is the total​ cost, with the​ tip?
GREYUIT [131]

Answer:

The total cost = $90

Step-by-step explanation:

As, $75 is the cost of the meal

And tip is 20%

So 20% of $75 = 15

So, the tip = $15

So, total = Cost of meal + tip

= $75 + $15 = $90

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Cole’s age is 3 years less than his sister Tina’s age, t. If Cole is 18, which equation represents this situation, and how old i
    14·2 answers
  • Is the number 4.277777777... rational or irrational
    9·1 answer
  • A man buys s T-shirt at $p each and sells them at $q each. Find his profit in terms of s , p and q.
    14·2 answers
  • Algebra 2 please help
    12·1 answer
  • 1.Use Euler’s Formula to find the missing number. Edges: 40
    7·1 answer
  • How are the rates 6 pounds per day and 6 days per pound difference?<br> When would each be useful
    15·1 answer
  • PLS HELPPPP The question is down below.
    10·2 answers
  • A pair of jeans is marked down at 25% off the original price. The original price of
    6·1 answer
  • Which of the following situations can be described by the equation 2x – 4 = 10?
    15·1 answer
  • Taylor is building doghouses to sell. Each doghouse requires 4 full sheets of plywood which Taylor cuts into new shapes. The ply
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!