Answer:
- 7/4
Step-by-step explanation:
y1 - y2 over x1 - x2 with the points (-3,4) and (1,-3)
-3 - 4 over 1 - (-3) --> -7/ 4
Answer:
¢51
Step-by-step explanation:
The price of once ounce of hair conditioner is 2.55 divided by 5 which is equal to 0.51. Convert that into cents and you get: ¢51.
Answer:
A
Step-by-step explanation:

Multiply top and bottom, on the top we get 5*1 which is 5 and on the bottom we get 6*2 which is 12.
Answer:
$3.36
Step-by-step explanation:
What is the unit cost of POTATO salad, if 0.25 lb costs $0.84?
$0.84
---------- = $3.36
0.25 lb