33/12 = 2.75 per can
2.75 * 7 = 19.25......so its 19.25 for 7 cans
Answer:
9,8,1,0,-10,-15
Step-by-step explanation:
HOPEE HELPSS HEHE
Step-by-step explanation:
I'll do line A for you and you can use the formulas to solve lines B and C yourself, since its good for you to practice doing these questions yourself
a)
The gradient, m, is calculated using m = (y2-y1)/(x2-x1) where x1,x2,y1 and y2 can be any ordered pairs on the line. I'm going to use (4,0) and (7,3) as the 2 points.
m = (3-0)/(7-4) = 3/3 = 1
b)
The y-intercept is where the line intersects with the x-axis. In this case (0,-4)
c)
The equation of a linear line is y=mx+b (or c depending on which country you are from)
y = 1x-4
y=x-4
Now try the other 2 lines yourself!
If this answer has helped you, considered making this the brainliest answer!
Answer:
poroportional because he will earn 3.50 the same number for every shoot and positve
Step-by-step explanation:
Answer:
22
Step-by-step explanation:
QS =2×11 = 22
__________