1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Eva8 [605]
3 years ago
14

Help me pleaseeeeee​

Mathematics
2 answers:
trapecia [35]3 years ago
7 0
<h2>Answer:</h2><h2></h2><h2>1. D. 12 2/7</h2><h2>2. B. 22 7/9</h2><h2></h2><h2>Hope this helps!!</h2><h2>:D</h2>

yKpoI14uk [10]3 years ago
6 0

Answer:

c

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A store is selling cookies for $8 for 12 bags .how much will it cost if you want to buy 30 for class and a gallon of milk for $4
djyliett [7]
$49 As 1 bag is $1.50. Multiplied by 30 results in $45. Then, add the price of the gallon to get a total of $49.00
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Who wants to ch.at(;
Gre4nikov [31]

Answer:

ok

Step-by-step explanation:

i said ok

7 0
3 years ago
2−6(−5t+1) im stuck please help. Also you can't simplify it all the way
BigorU [14]
Your answer would be 30t - 4
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
18.96 x 2.03 correct to 2 significant figures equals what?
Andreas93 [3]

9514 1404 393

Answer:

  38

Step-by-step explanation:

The product of the given numbers is 38.4888. Rounding this to two significant digits gets you 38.

6 0
3 years ago
30 POINTS Alex runs 2/3 of a mile each day how many days does he need to run before he has to run a whole number of miles​
kolezko [41]

Two days and he would’ve ran 1 and 1/3

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Tessa's class had a math exam where the grades were between 0 and 10. N(g) models the number of students whose grade on the exam
    13·2 answers
  • Hallmark cards develops a new line of cards that have a total cost of $200,000 and a price of $3 each. if it sells 20,000 cards
    13·1 answer
  • A baker makes apple tarts and apple pies each day. Each tart, t, requires 1 apple, and each pie, p, requires 8 apples. The baker
    10·1 answer
  • What is 25% out of 120
    9·2 answers
  • Ashley received a $70 gift card for a coffee shop. She used it in buying some coffee that cost $7.98 per pound.After buying the
    15·1 answer
  • Solve the equation: 6x - 4 + 2(5x + 2) = 16x*
    9·1 answer
  • If the edge length of a cube is 5 cm. , then the sum of all edges =<br><br><br><br>​
    15·1 answer
  • Rewrite 45 + 60 using the distributive property.
    12·2 answers
  • Eric's cell phone service costs $40.00 a month for unlimited calls. He also pays $0.02 for each text message he sends Which equa
    14·1 answer
  • A restaurant customer left $3.50 as a tip. The tax on the meal was 7% and the tip was 20% of the cost including tax What piece o
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!