1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Karolina [17]
3 years ago
11

The graph shows the calling charges of two cell phone companies. At how many minutes do the two companies charge the same amount

?
Α. Ο
B. 15
C. 20
D 4

Mathematics
2 answers:
Vinvika [58]3 years ago
5 0

Answer: The answer would be C

Step-by-step explanation:

The two lines intersect on (20, 6) so that means that the charging rates were the same when on that point. And since it is asking for how many minutes they charge at the same amount, that would make it 20.

Nitella [24]3 years ago
4 0
I believe that would be C.
You might be interested in
Similar or Like Terms are two monomials that are exactly alike except for their
grandymaker [24]
Fales for your answer
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Hey can someone help me Create a box and whisker plot for
alisha [4.7K]
The answer would be c i think but i could be wrong i was never good at box and whisker plots
8 0
3 years ago
What is the annual salary for someone who earns a bimonthly salary of $863.00?
kherson [118]
<span>4264.00 this is the answer 
hope it helps

</span>
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
FInd the unknown value of:<br> 18 = 3 + x<br> x = ?
stira [4]

the answer to the equation is x=15

8 0
2 years ago
What is the location of point B ?
wel

Answer:

its b

Step-by-step explanation:

(9,-2)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Hayden is a manager at a landscaping company. He has two workers to landscape an entire park, Cody and Kaitlyn. Cody can complet
    6·1 answer
  • M and m<br> Please find quick
    15·1 answer
  • Find the missing factor 2x^2+15x+7=(2x+1)(?)
    11·1 answer
  • One shelf in the greenhouse holds 467 plants. How many plants can 6 shelves holds
    5·2 answers
  • A 9-pack of greeting cards costs $13.48. What is the unit price, rounded to the nearest cent
    5·2 answers
  • A baseball team batted 250 times during the season. During the season they got 120 hits, 60 strikeouts, 50 flyouts and 20 ground
    8·1 answer
  • Do y’all know the answer to this!?
    8·1 answer
  • 13
    11·1 answer
  • |(1)
    10·1 answer
  • Help me ;-;<br><br> Find (2)(‐3)
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!