1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
VMariaS [17]
2 years ago
10

Convert 7 centimeters to millimeters.

Mathematics
1 answer:
11111nata11111 [884]2 years ago
7 0
7*10=70 millimeters

1 cm=10 mm
You might be interested in
Suppose you invest $400 at an annual interest rate of 7.6% compounded continuously. How much will you have in the account after
likoan [24]
\bf ~~~~~~ \textit{Compounding Continuosly Interest Earned Amount}\\\\
A=Pe^{rt}\qquad 
\begin{cases}
A=\textit{accumulated amount}\\
P=\textit{original amount deposited}\to& \$400\\
r=rate\to 7.6\%\to \frac{7.6}{100}\to &0.076\\
t=years\to &1.5
\end{cases}
\\\\\\
A=400e^{0.076\cdot 1.5}\implies A=400e^{0.114}
6 0
2 years ago
Someone help I will make you Brainly
saw5 [17]

Answer:

yep it is b

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
What is 28 percent of 486
Dimas [21]
136.08 hope this  helps
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP AND TELL ME HOW YOU DID IT I HAVE TO SHOW work !! Jeans are on sale for 40% off the jeans Justin wants to buy them m
Harman [31]
Okay, if the jeans were originally $80, take 40% off of that (40% of 80 is 32) so you’d get 48. Now take 48 and multiply by 1.07 (to get 107% of the $48, to find a percentage you can move the decimal place left 2 digits and multiply), so Justin would pay $51.36 in total.
8 0
3 years ago
Write the sum of the numbers as the product of their gcf and another sum 32 and 20
pav-90 [236]
Ymm makes no sense but its pulsing so yea the answer is 52
7 0
3 years ago
Other questions:
  • A foot is 12 inches long. If an inch is about 2.54 centimeters long, how many centimeters are in a foot?
    13·2 answers
  • At the ice cream shoppe ,one banana split and five milkshakes cost $16.24.If three banana splits and two milkshakes cost $15.05,
    14·1 answer
  • 1). f(x) = 3x + 15 then what's f^-1(x)?​
    15·1 answer
  • 3(x+y)=3x+3y is what property
    8·1 answer
  • A 3-pound box of grapes costs $12.00. What is the price per ounce?
    13·2 answers
  • 7th grade math please help
    12·2 answers
  • ANSWER !! <br> ILL GIVE 40 POINTS !!<br> DONT SKIP :(( <br> PLUS BRAINLIEST !
    13·2 answers
  • A batting average in baseball is calcite by dividing the number of timesavers player hits the ball by the number of times the pl
    13·2 answers
  • PLEASE HELP ME:( TRUE OR FALSE A covenant not to sue is a contractual provision in which one party promises not to sue the other
    5·2 answers
  • What is 0.74 divided by .08
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!