Which expression can be used to find the total cost of 4 bags of apples at $3.30 per bag and 6 candy bars at $1.25 each? *
2 answers:
Answer:
a
Step-by-step explanation:
Answer:
4(3.30)+ 6(1.25)
Step-by-step explanation:
because you would multiply 4 and 3.30 and 6 ×1.25 :)
You might be interested in
I believe The answer is B
Answer:
um i dont know
Step-by-step explanation:
He had to sell 16 brownies
Jus i think is cylindrical
Answer: 31.3 square feet
Step-by-step explanation: