1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ronch [10]
3 years ago
6

What is an angle that is supplementary to AEB?

Mathematics
1 answer:
xxTIMURxx [149]3 years ago
4 0

Answer:

There are two. <CEB and <AED. You could put either one.

Step-by-step explanation:

There are two. <CEB and <AED. You could put either one.

You might be interested in
a tank is 1/6 full of gasoline. If 8 litres are added it would be 1/4 full. how many litres does the tank hold?
shtirl [24]
Find a common denominator between the two

1/6 - 2/12
1/4 - 3/12

3/12 - 2/12 because 2/12 is what you started with

= 1/12

If 1/12 is 8 litres, it’s 8 x 12 = 96

The tank can hold 96 litres.
4 0
4 years ago
Plz help fast<br><br><br><br><br><br> Thank you
Ivahew [28]
B. 16.. because its in the middle
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plz help. Giving brainliest to complete and correct answers. absurd answers will be reported.
joja [24]
She could try to reduce variable costs
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The temperature was-6F.It rose so that the temperature was 0F
qaws [65]

Answer:

+6?

Step-by-step explanation:

Sorry I just don't understand what your question is...

8 0
3 years ago
4 Use the Distributive Property to rewrite the<br> expression:<br> 3(3x + 6)
Anit [1.1K]

3(3x+6)=9x+18

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the union for two sets a={1,5,8,12,17} and b={5,17}
    9·1 answer
  • You have space in your garden for 60 small flowering bulbs. Crocus bulbs cost $0.25 each and daffodil bulbs cost $0.65 each. You
    13·1 answer
  • Please help solve <br> 5!3!/6! = ?
    9·2 answers
  • PLEASE HELP I WILL GIVE YOU BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    9·1 answer
  • Which of the following functions best describes this graph??
    15·2 answers
  • The cost of 3 scarves is $72.75. What is the unit price?
    15·1 answer
  • I need help pls I’m really dumb
    13·1 answer
  • Patty wants to run 5 over 6 of a mile every day for 5 days how far will she run in that time
    10·1 answer
  • 9. A doctor charges each patient $75 per consultation. If she works for 6 hours during one day and sees an average of six patien
    5·2 answers
  • 2. Rainey graphed a function with exponential growth and an initial value of 15. Which of the following could represent the equa
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!