Answer:
Janis, Carl, Catherine
Step-by-step explanation:
janis=1.666
carl=1.7
catherine=2.333
Answer:
4p +2
Step-by-step explanation:
(2p + 1)(2)
Distribute
2p * 2 + 1*2
4p +2
Answer:

Step-by-step explanation:

Formula used =

Answer:
The black tulle is the better buy
Step-by-step explanation:
You will need to find the unit rate for the tulle...in other words cost per 1 yard to see which is the better buy.
You also need to make sure they are in the same units. So, we will convert the 3 yards to feet....which will be 9 feet
5.63/9 = 0.62555 per foot
3.58/6 = 0.59666 per foot
Answer:24ounces
Step-by-step explanation:
Multiply 20 ounces by .20 (The percent) then add your answer to the 20 ounces.