1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
777dan777 [17]
3 years ago
7

What is the radius and diameter of the following circle?

Mathematics
1 answer:
alex41 [277]3 years ago
3 0

Answer:

Diameter= 10.2  -  Radius=5.1

Step-by-step explanation:

5.1 x 2= 10.2

10.2/2=5.1

You might be interested in
HELP ME LOL AND EXPLAIN HOW TO DO IT (if u can) LOL IM SO ST00PID
Blizzard [7]

Answer:

The answer is B

Language has nothing to do with finding out who the spectators support. So it is b. This is because b does talk about asking the spectators who they support.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The male-to-female ratio in Taiwan is 52 to 48.
Neko [114]
Male to female=52:48
write as faction
52/48
divide 2
26/24
divide 2
13/12
7 0
3 years ago
Please help me, question is the picture
Hitman42 [59]
The answer is 425 miles.

Both of the companies can be represented by an equation. The first company being f(a) and the second company bring f(b).
f(a)=$0.06x+65
f(b)=$0.10x+48
We want to find where they are equal, so we can set the equations equal to each other.
$0.06x+65=$0.10x+48
From here we can simplify the equation.
17=$0.04x
425=x
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
How would you write a decimal that is less than five Ten thousandths
asambeis [7]

Five ten-thousandths looks like this:  0.0005

All of these are less:

0.0004
0.0003
0.0002
0.0001
0.00001
0.000001
.
.
etc.

3 0
3 years ago
Evaluate. 32 + 23 + ( 5 9 )2
Marat540 [252]

Answer:

173

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The pool is open 8 hours a day it has to be divided into five groups how much time would each get
    5·2 answers
  • True or false, a line with slope 0 never passes through point (0,0)
    10·1 answer
  • Kelly bought a 5-kilogram can of peanuts for $4.50. What is the unit price
    11·1 answer
  • The owner of a video store has determined that the cost C, in dollars, of operating the store is approximately given by C(x)=2x^
    9·1 answer
  • How many feet are in a yard
    8·2 answers
  • In a paint factory, an old conveyer line has filled 20 barrels of paint, and is filling more at a rate of 7 barrels per minute.
    7·1 answer
  • it takes 545454 minutes for 444 people to paint 666 walls. How many minutes does it take 666 people to paint 777 walls?
    10·2 answers
  • Line
    9·2 answers
  • ANSWER BOTH QUESTIONS
    9·1 answer
  • Х<br> 3х+8<br> Find the value of x
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!