Answer:
idk sry
Step-by-step explanation:
Answer:
0 i guess
Step-by-step explanation:
<span><span>
Step 1: Distribute each term of the first polynomial to every term of the
second polynomial. In this case, we need to distribute the 4x and the
–5.
</span>
<span>
<span>Step 2: Combine like terms.</span></span></span>
$3/6=$0.50 per can of tuna