1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nignag [31]
3 years ago
13

Please give me correct answer​

Mathematics
1 answer:
Ronch [10]3 years ago
4 0

Answer:

150 e udi,auwdbkhg

disha

eiwiwisj8293

ajesjhf

8ઈઘુઘ

You might be interested in
Rewrite 48 + 60 using the distributive property
Flauer [41]

Answer:

12* ( 4+5)

Step-by-step explanation:

48 = 12 * 4

60 = 12 * 5

48 + 60 = 12*4 + 12*5

             = 12*( 4 + 5)

            = 12* 9

            = 108

3 0
3 years ago
Will Mark Brainliest!!!<br><br> I Need Help With #6
netineya [11]

Answer:

6 and half for 27

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
What is the solution to the equation 6x = 30?<br> 5<br> 6<br> 29<br> 41
nalin [4]
5 because 6 times 5 equal 30

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Kimmy bought a 5kg mg can of peanuts for $4.50 what is the unit price
Lina20 [59]
<span>We know that the cost of 5 kg of peanuts is $4.50, then the unit price per kilogram is $4.50/5 kg = 0.90 $/kg And the unit price per gram is: $0.90 / kg * 1 kg/1000 = 0.0009 $/g or 0.09 cents/gram</span>
5 0
3 years ago
Find the volume of the rectangular prism
user100 [1]
Volume= Length • Width • Height

Given info: 6•8•9= 432cm cubed
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Write equivalent expression for 7× + 4× + 3-1
    14·1 answer
  • During dance practice, Sasha drank 21⁄2 pints of water, and on the way home she drank 1⁄2 cup of water. How much water did she d
    9·1 answer
  • There are 8 students on the minibus. Five of the students or boys. What fraction of the students are boys
    6·1 answer
  • Find a positive angle less than one revolution around the unit circle that is co-terminal with the given angle: 52pi/5
    11·1 answer
  • PLZ HELPPPPPPPPPPPPPPPP
    6·1 answer
  • Evaluate each using the values given. You must show all the work including the steps to solve.
    9·1 answer
  • Factor using the trinomial<br> 10.<br> X2 + 13x + 12
    6·1 answer
  • The cost to enter the fair is $9. Rides cost $5 each. Write the equation to represent this problem.
    13·1 answer
  • Find the slope of each line.
    14·1 answer
  • Help me please I been trying to figure out how to do this problem
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!