Answer: $0.20
Step-by-step explanation:
There are 16 ounces in 1 pound, so divide $3.20 by 16 to get the price of dollars/ounce
3.20/16 = $0.20/ounce
1 5/8 2 4/8 is the anwser
Answer:
5/6
Step-by-step explanation:
The slope is y change over x change so...
-2-3 over 1-7 which is -5 over -6 which is simplified to 5/6.
Hope this helps :D
Answer:
v=3
Step-by-step explanation: