1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
charle [14.2K]
3 years ago
6

Find the value of x. Round to the nearest tenth. 26 12 X X = Enter

Mathematics
2 answers:
brilliants [131]3 years ago
5 0

Answer:

322. So this is correct or wrong

Sladkaya [172]3 years ago
3 0
Tangent26=opposite/ adjacent
Tan26=x/12
x=tan26*12
You might be interested in
F(x) = <br> (3 - x)<br> f(-1) =<br> A) 1 <br> B) 2 <br> C) undefined <br> D) <br> 2
garik1379 [7]

Answer:

none of the choices

Step-by-step explanation:

f(x) = 3-x

Let x=-1

f(-1) = 3 - (-1)

     = 3+1

      =4

f(-1) =4

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
If 3 pounds of apples cost $3.85, how much will 18<br> pounds of apples cost?
Mekhanik [1.2K]

Answer: $23.10

Step-by-step explanation:

18/3 = 6

3.85 x 6 = $23.10

8 0
3 years ago
What is the value of this expression?
Minchanka [31]
The answer would be D.
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Someone answer this please (6)
postnew [5]
7+ (-5) = 2.
Therefor, 4^2 would be the right answer.
7 0
2 years ago
What is the common denominator for 32 and 3
Leya [2.2K]
Just multiply 32 by 3
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Need help with this! Only 1 question :^)
    7·1 answer
  • Please help me on this geometry question. Is it x axis tangent or y axis tangent?
    14·1 answer
  • Solve |z - 8| = 4 please
    7·1 answer
  • If -11 + N = -11, then N is the _____.
    8·2 answers
  • What is the best estimate for the length of a real base ball bat?
    6·1 answer
  • What equation represents the proportional relationship displayed in the table?
    6·1 answer
  • What is 2+2= what? and minus it by 2
    11·2 answers
  • 1 5/16 + 1 5/16=_____
    14·1 answer
  • June has a bakery. Her rent is $750 a month. Over a month, she sells 50 cakes, 120 cupcakes and 250 dozen cookies. This costs he
    12·1 answer
  • 15 point question
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!