1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
pychu [463]
3 years ago
8

Given the following equations, determine the relationship of the lines they represent: y = 5 and x = 6.

Mathematics
2 answers:
Marta_Voda [28]3 years ago
7 0

Answer:

2x2/er5

Step-by-step explanation:

Allushta [10]3 years ago
4 0
2x2/Ed would be the answer
You might be interested in
Jelly beans cost $0.80 per pound. Howard buys 4 1/2 pounds of jellybeans for himself and 1 pound for his friend. There is a 5% s
Lelu [443]

Answer:

$4.62

Step-by-step explanation:

5.5*.80=4.4

4.4*1.05=4.62

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The net of a triangular prism and its dimensions are shown in the diagram. what is the lateral surface area of the triangular pr
Furkat [3]

Answer: 120 sq in.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Sara brought a car for 16,586 and paid 1,038 for tax, title, and registration.Which equation shows about how much Sara paid, to
Vikki [24]

Answer:

P+T+t+R=TA

Step-by-step explanation:

this should help

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Solve (i) 4/15+x=17/30​
Anna007 [38]

Answer:

3/10

Step-by-step explanation:

4/15+x=17/30

x=17/30-4/15

x=17/30-8/30

x=9/30

simplify

x=3/10

3 0
3 years ago
Board feet is a measurement of lumber volume. A board foot is equal to 144 in3 of wood. About how many board feet is a piece of
Rudiy27
1st multiply 2 x 8 x 144 = 2304 in^3divide 2304 by 144 = 16 board feet

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What does two-thirds subtract five-twelves equal
    10·2 answers
  • Help me please with this question
    10·2 answers
  • Kelly went to the store 13 times last month. She buy 7 peppermints and 5 swedish fish every time she goes to the store. How much
    13·2 answers
  • Identify the domain of the equation y = x2 − 6x + 1.
    12·2 answers
  • When you buy 6 compact discs for $39, you get one additional disc free. what is your cost per disc?
    8·1 answer
  • Heyy whats 300+7000???
    14·2 answers
  • A box of rice costs $2.99 for 62 oz. What is the unit cost for 1 oz?
    11·2 answers
  • Reflect Triangle ABC in BC. What kind of figure will result? How would your answer change if ABC is isosceles? a right triangle
    11·1 answer
  • if we add 150 to the minuend of a subtraction and we remove 220 from the subtrahend. How much does the difference vay?
    5·1 answer
  • (X-2)(x^2+2x+4) what is the answer to this equation?
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!