1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sloan [31]
2 years ago
7

Need your help, Answer ASAP PLZZ!!!

Mathematics
1 answer:
ss7ja [257]2 years ago
6 0

Answer: m∠IJH = m∠JHL because they are Alternate Interior Angles

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A container has 10 oz of salt water containing 59% salt. Roberto added 20 oz of salt water containing 20% salt to the container.
zubka84 [21]
Does it give u answer choices
4 0
3 years ago
This is for middle school 9th grade please help me :)
saw5 [17]

Answer:

1 because it goes up 3 over 3      3/3=1

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
What are Rational numbers
BlackZzzverrR [31]

Answer:

Rational Number. Any number that can be written as one integer over another. Includes positive numbers, negative numbers, zero, whole numbers, integers, fractions, terminating decimals, and repeating decimals. Ex: 1/4, 5, -9, 1.8, 1.33333.

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Dimitri makes 6 bookcases in 8 days. What is his unit rate? I thought I had it, but I really didn't until I realized I was real
luda_lava [24]
He completes .75 of a bookcase per every day. That is, 3/4 or 75% of one bookcase per day.
7 0
3 years ago
Which of the following best describes the solution to the system of equations below?
seraphim [82]

Answer:

Infinitely many solutions

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Word problems<br><br>kind of urgent
    8·1 answer
  • PLS HELP ASAP Solve the inequality and enter your solution as an inequality in the box below 8&gt;4-x&gt;6
    7·1 answer
  • The volume of a rectangular prism is given by the expression 10x^3+46x^2-21x-27. The area of the base of the prism is given by t
    13·2 answers
  • Which of the following is the best buy? a 16 oz bag of rice for $2.42 a 12 oz box of rice for $1.93 a 6 oz box of rice for 90¢ a
    14·2 answers
  • Solve the equation. |2x + 4|= 8
    13·1 answer
  • the function f(x)=-2cos(3x-pi/4) has. . a. amplitude 3 and period pi. b. amplitude 2 and period 2pi/3. c. amplitue 3 and period
    15·1 answer
  • Pizza house offers 3 different​ salads, 2 different kinds of​ pizza, and 4 different desserts. how many different​ three-course
    8·1 answer
  • By the Triangle Inequality Theorem which set of side lengths could create a triangle? A) 5, 10, 4 B) 5, 7, 13 C) 7, 9, 3 D) 10,
    6·2 answers
  • Describing dilations
    15·1 answer
  • Roberta bought 9/10 pound of raisins. She put 2/5 pound in bags for her lunch. How many 2/5 pound bags can Roberta fill? Does sh
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!