1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Katen [24]
3 years ago
9

Help will give brainliest

Mathematics
2 answers:
Bad White [126]3 years ago
5 0
A variable. It represents a value that may vary!

Hope it helps have a nice day!
Sophie [7]3 years ago
3 0
Variable- apexgangggg

You might be interested in
Station A and Station B are 120 miles apart. A train traveling from station A to station B travels exactly 1/3 of the distance w
vodomira [7]

Answer:

60

Step-by-step explanation:

60

7 0
2 years ago
Sum one please help need answerssssss pleaseeeeee
erma4kov [3.2K]

Answer:

yw

Step-by-step explanation:

look it up

3 0
2 years ago
Stevens bank account balance was $212 at the beginning of the month he withdrew $63,$74 and $39 he also deposited $105 and $86 w
Natali5045456 [20]

Answer:

$227

Step-by-step explanation:

First we can add up the withdrawals(63, 74, and 39) which is 176. We can then subtract 176 from 212 to get 36.

So, after the withdrawals Steven has 36 dollars.

We can add the deposits together to get 191. We can then add 191 to 36 to get 227.

8 0
3 years ago
On Sunday 77,098 fans attended a New York jets football game. The same day 3,397 more fans attended a new York giants game than
Vlada [557]
I believe 35152 people watched both teams play
4 0
3 years ago
Sixty million three hundred seventy-six thousand two hundred twenty-six
lana66690 [7]

Answer:

6376226 I hope it's help u

Step-by-step explanation:

<em>Have</em><em> </em><em>a</em><em> </em><em>great</em><em> </em><em>day</em><em> </em>

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Which equation has solution x = -3?
    11·1 answer
  • Jane’s favorite fruit punch consists of pear, pineapple, and plum juices in the ratio 5:2:3. How much of each juice is needed to
    7·1 answer
  • A bakery offers a sale price of $2.75 for 4 muffins. What is the price per dozen?
    5·2 answers
  • First to answer gets brainlest! Hurry this is a test.
    14·1 answer
  • Peter is in a walk-a-thon he walks kilometers per hour. if he for 6 hours about how far will he walk.​
    12·1 answer
  • HELPPP ASAPPP THANK YOU SO MUXCHH :))
    5·2 answers
  • What is the y- intercept of the given graph​
    15·1 answer
  • Plss i need help I have an exam
    13·2 answers
  • FIRST-PERSON GETS 30 POINTS!!! Can someone please help me with numbers 5 and 6?
    15·2 answers
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Chuge%20%5Cdag%20%5Csf%7BAnswer%20%5C%3A%20it%7D" id="TexFormula1" title="\huge \dag \sf{Ans
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!