1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
r-ruslan [8.4K]
2 years ago
9

Megan wants to retile her bathroom floor. If the home improvment store sel

Mathematics
1 answer:
viktelen [127]2 years ago
8 0

Answer:

$79.69

Step-by-step explanation:

Include units of measurement:

$2.49

---------- * 32 ft^2 = $79.68 (cost of all the tile required)

 1 ft^2

You might be interested in
Find the slope using points (-15,7)and(-10,6)
algol [13]

The answer to the question is 1/-5

8 0
3 years ago
Will mark brainliest
prohojiy [21]

Answer:

Although water is a <u>renewable</u> resource, the amount of fresh water available for use is <u>limited</u>. Most of Earth's fresh water is <u>frozen</u> and <u>unavailable</u> for human use.

Step-by-step explanation:

It has been a while since I have done this lesson but I remember bits and pieces. Hope this helps!!

5 0
3 years ago
Decide whether the triangles are similar. If so, determine the appropriate expression to solve for x.
nikdorinn [45]
Explanation: The given triangles are similar by Angle-Angle postulate, because all three pairs of corresponding angles are congruent.

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
If A ⊂ B, then which of the following describes the relationship between A and B?
Amanda [17]

A set is a well-defined collection of objects. Each object in a set is called an element of the set. Two sets are equal if they have exactly the same elements in them.

A set is a subset of another set if all elements of the set are elements of the set . In other words, the set is contained inside the set . The subset relationship is denoted as A ⊂ B .The relationship of one set being a subset of another is  also called inclusion  or we can say Set B may have more elements than A does.

Option 4 .Set B may have more elements than A does is the right answer.




5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which is the better deal? Question 2 options: 1 lb of apples for $2.50 3 lbs of apples for $4.25 5 lbs of apples for $7.20 10 lb
dem82 [27]
3 lbs of apples for 4.25
4 0
3 years ago
Other questions:
  • The regression calculator shows the relationship between the hours Devin spent playing a video game, x, and the levels he achiev
    11·1 answer
  • Simplify √ ​12 ​ ​​Remove all perfect squares from inside the square root.
    14·1 answer
  • (3 pt) Which property does the statement illustrate? Column A Column B
    9·1 answer
  • niña rented a bicycle while she was on vacation. She paid a flat rental fee of $75.00 plus $9.50 each day. The total cost was $4
    6·1 answer
  • ..........,,....,,,,,,,
    15·1 answer
  • Kedar is comparing the costs of phone plans. For phone plan A, the cost is $15.00 to connect and then $0.02 per minute. For phon
    15·2 answers
  • PEOPLE WHO WORKS IN BRAINLY PLS PLS PLS DELETE impoopsock ACCOUNT HE IS POSTING NASTY INNOPORIATE STUFF I JUST SEEN ONE A MIN AG
    7·1 answer
  • Can someone give me the answer plz.
    15·1 answer
  • Help me please!!! its in the picture
    14·1 answer
  • Round this number to the nearest 10 and 100<br><br> 374,028<br><br> Nearest 10:<br><br> Nearest 100:
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!