1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ede4ka [16]
3 years ago
13

Please help, due tomorrow. Will give brainlist

Mathematics
2 answers:
Keith_Richards [23]3 years ago
5 0
Yea I think the answer is (4,-3)
harkovskaia [24]3 years ago
3 0
Answer is (4,-3) I’m pretty sure it’s right sorry if it’s wrong
You might be interested in
Pls help question on the photo 50 points
Katarina [22]

Answer:

10

Step-by-step explanation:

Each box is worth 2 units, because the x and y axis are counting by 2s

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Evaluate the expression when m=4 and n=48
andrew-mc [135]
What’s the expression
3 0
3 years ago
Will mark brainliest! 10 points!
Sonbull [250]

im not t he best at math but i think its a base on the question

3 0
3 years ago
To make one pack of cookies you need 34 cup of butter. How much butter is needed to make 4 1 / 2 pack of cookies?
stellarik [79]

Answer:

153 cups of butter

Step-by-step explanation:

1 pack=34 cups

1 pack(4.5 packs)=34 cups(4.5)

4.5 packs=153 cups of butter

5 0
3 years ago
What is the next term in the multiplication or ,geometric , pattern that begins 22, 66, 198
iVinArrow [24]

Answer:

594

Step-by-step explanation:

22*3=66

66*3=198

198*3=594

3 0
3 years ago
Other questions:
  • What expression has a negative value?<br>7+3(-4)(2)<br>-2[12/(-3)]<br>(15-7)-(9/3)<br>-5[7+(-14)]-30
    14·1 answer
  • Simplify the following expression<br> 4(m) + 3(2) + 15 <br>Explain​
    7·1 answer
  • - (A) The following data was received from the Student Affairs Unit of the University
    11·1 answer
  • Quick algebra question 15 points and will mark brainliest if correct
    14·1 answer
  • How many 2/3 cups servings are in a 5 cup box
    5·1 answer
  • A bottle containing 64 fluid ounces of juice costs $3.84. What is the unit rate?
    8·2 answers
  • You sell necklaces and rings at a craft fair.You collect $312 selling a total of 28 pieces of jewelry. How many of each type of
    12·1 answer
  • Does anyone now how to ask a question on brainly?
    7·2 answers
  • I need the answer pls
    6·1 answer
  • Brandon rolls a six sided die twenty times, and records the result in the table below. how many times did brandon roll above the
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!