Answer:
In image
Step-by-step explanation:
You need to draw it yourself
Answer:
$4.12
Step-by-step explanation:
$26.78 / 6.5 gallons = $4.12 per gallon
Answer:
The one on the right is 25 percent smaller then the one on the left. They have he same angle measures. The line lengths are just different.
Step-by-step explanation:
Hope this helps.
Answer:
D
Step-by-step explanation:
2000=1 ton so 4000=2tons
300 messages would have to be sent or received in order for the plan to cost same each month.
Step-by-step explanation:
Given,
Cost per month = $30
Per text sent or received charges = $0.10
Let,
x be the number of texts sent or received.
A(x) = 0.10x+30
A comparable plan costs = $60 per month
Text messages are unlimited.
B(x) = 60
For the two plans to cost equal;
A(x) = B(x)

Dividing both sides by 0.10

300 messages would have to be sent or received in order for the plan to cost same each month.
Keywords: function, addition
Learn more about functions at:
#LearnwithBrainly