A 4-pound bag of carrots costs $2.48. What is the unit price? *
1 answer:
Answer:
0.62 cents per pound
Step-by-step explanation:
2.48/4
to find price per pound which is the unit price
2.48/4=0.62
brainliest appreciated
You might be interested in
Answer:
L(2,4) M(3,1) N(0,4)
Step-by-step explanation:
Just subtract the number infront of missing number to the opposing number
3,000 feet i think since the formula is width *height *length so it should be correct.
Answer:
false
Step-by-step explanation:
because when solving fraction as a equation you divide
Answer:
Angles T and V
Step-by-step explanation: