Answer:
a candy is $4
you have a $20 bill
1 candy = 4
2 candies = 8
3 candies = 12
4 candies = 16
5 candies = 20
you can buy 5 candies for $20.
Answer:
It depends on how much sun the place receives, how much it is shaded. temperature in the area. Do you have solar panels, electric heat, gas? All these factors determine utility cost.
Step-by-step explanation:
5⇒(1,4),(3,2) where (orange,blue)
P= 2/36=1/18