Answer:
He made a math error
Step-by-step explanation:
6 ounces of pistachios cost $7.50
take 7.50 / 6=1.25 per ounce ( not .80 per ounce)
Then 1.26 * 16 = 20.00 for 16 ounces
Answer:
An even monomial function is a monomial function in which the degree, or exponent, of the variable is an even number.
Answer:
422mins and 8sec
Step-by-step explanation:
အားလုံးကိုပေါင်းလိုက်
No you have to make sure to line up the decimals when subtracting them. Do not just line of the numbers, this wills get you the wrong answers. Hope this helps. If you need anything else just call for a helping hand.