1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
denis-greek [22]
2 years ago
12

Which mapping represents a function?

Mathematics
1 answer:
Morgarella [4.7K]2 years ago
3 0
The answer to the question is B
You might be interested in
The recangle is 23 ft long and 14ft wide if the Gardner wants to build a fence around the garden, how many feet of fence is requ
MAVERICK [17]
The answer is 106.83 i hope it helps 
3 0
2 years ago
Please help easy time table consumer math <3
BabaBlast [244]
22 hours long he works
7 0
3 years ago
Can someone please help me
Slav-nsk [51]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

The  sum of the angles of the triangle add up to 180 degrees.

x and y are equal to each other in this type of the triangle.

4 0
2 years ago
Amanda canoed 15 3/4 miles in 3 hours. What was her average rate of speed in miles per hour?
MaRussiya [10]
Answer:
5 1/4 miles per hour.

Explanation:

We first convert 15 3/4 to 15.75.

miles/hour

15.75/3 =5.25 miles per hour

5.25= 5 1/4
7 0
2 years ago
The cost for a pack of 7 padlocks to $23.80. Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the
Galina-37 [17]

It asks to "Find the unit price in dollars per padlock"

The phrasing "dollars per padlock" is the same as "dollars per 1 padlock"

In other words, the teacher wants to know how much 1 padlock costs.

7 padlocks : $23.80

7/7 padlocks : $23.80/7 .... divide both parts by 7

1 padlock : $3.40

We see that 1 padlock costs $3.40, so the unit cost is $3.40 per padlock

6 0
3 years ago
Other questions:
  • there are 12 people having lunch.Each person wants 1/3 of a sub sandwich.How many whole sub sandwiches are needed? use the model
    5·1 answer
  • Express 42 and 150 as a product of its prime numbers.
    15·1 answer
  • Help pls 50 points rewarded
    15·2 answers
  • Definition of Inquality
    13·2 answers
  • I don't know how to do "log"... can someone tell me what it is and how to do it
    13·1 answer
  • What is 132.6 in expanded form
    5·2 answers
  • Help quick! i will give you 20 points. You have 412 pints of ice cream for your birthday party. If you are going to serve 34 pin
    9·1 answer
  • Helpppppppppppppppppppp
    14·2 answers
  • Am i correct ?? for a brainly and pls explain
    13·2 answers
  • On the first day of school bethanys family's donated 60$
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!